Lorem ipsum


 

Růžový sad mé ženy

 

Naše zahrada v průběhu celého roku hýří prostými, nevyumělkovanými, ale přesto krásnými sceneriemi a září nevšedními barvami. Nedá mi proto, abych se o ně občas nepodělil se čtenáři magazinu "Dům a bydlení" Práva. Zde reprodukuji text mého posledního příspěvku, odpovídající fotografie nejdete pod stejným názvem ve fotogalerii Fotogalerie 

O růžích se říká, že jsou královnou květin, v každém případě jsou královnou zahrady mé ženy, jejího růžového sadu. Jsou její velkou láskou, zděděnou po jejím nezapomenutelném otci. Pečuje o ně celý rok a ty se jí v červnu odměňují nezapomenutelnou symfonií barev, záplavou krásných květů a vůní.

Příchozího vítá už před domem záplava trsů květů zářivé červených floribund a jen o několik kroků dále mohutná popínavá červená růže. Stačí popojít několik kroků na nevelký dvoreček a červené popínavky vystřídá kombinace bílých a růžových. Na zahrádce, kam oko dohlédne, jiskří stovky a stovky květů. Zdobí záhony podél cestiček (k domovu); všechny jsou ve dnech Slunovratu krásné, ale jejich ošetřovatelka si snad nejvíce zakládá na obrovské kytici růžových popínavých růží, které sama vypěstovala. Letos je zvláště mohutná, jako by své paní chtěla popřát dokonce ke dvěma blížícím se výročím, k 75. narozeninám a k její smaragdové svatbě (55 let společného života).

 

K zaslanému příspěvku nám napsala pani redaktorka Magazínu Práva, pani Šmidrkalová:

 …Přeji Vám spoustu krásných společných let, jste šťastný člověk, když se Vám povedlo potkat opravdové Sluníčko svého života. Pohodu, pevné zdraví a radost na každý den Vám oběma, Lenczovi!

 Ozvala se i pani Renáta Tkadlečíková, čtenářka Magazínu:

 …Fotografie krásných růží mě jako vášnivou pěstitelku velice potěšili a zároveň musím napsat, že svým příspěvkem pan Imrich vzdal hold své ženě a troufám si říci, že ONA je královnou jeho srdce…Růže i lidé potřebují starostlivou péči, cit trpělivost i lásku – rodina i zahrada pana Imricha je toho důkazem. Přeji hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a lásky do dalších let jejich společného, vzájemnou láskou, úctou a růžemi provoněného života.