Lorem ipsum


Erik

Chtěl bych se vám pochlubit, získal jsem nový titul, jsem praděd, vnučka nám 8.2 darovala půvabného pravnuka, narodil se ve znamení Vodnáře. A nedávno mu bylo půl roku. Je to už chlapisko, jak to ukazuje jeden z jeho psoledních snímků.

Erik v srpnu 2012

Není to při tom tak dávno, co přišel na svět; kamery jeho první hodiny okamžitě zachytily.

Erik v prvních hodinách

Samozřejmě jsem zapátral v moudrých análech, co mu sudičky (znamení zvěrokruhu a planety) asi připravily do vínku a rád se s vámi o výsledek podělím.

Erik je mužské křestní jméno skandinávského původu, vykládá se jako „vážený vládce“. (To se mi tak moc nelíbí, měl by ale přinejmenším umět vládnout sám sobě.)

Muž, narozený ve znamení Vodnáře je chytrý, rozumný, mravný, ctižádostivý, má smysl pro humor, je velmi aktivní a atraktivní. Lidé, narození v tomto znamení, se nehoní za majetkem, považují duševní život za mnohem důležitější. Mají silně vyvinutou intuici. Jsou to lidé všestranní a velmi vynalézaví, rádi riskují a experimentují. Možná právě proto se v tomto znamení narodilo mnoho významných myslitelů, vynálezců a badatelů. Dokonale dokáží realizovat své myšlenky, přestože jsou to také velcí romantici. Mají rádi bezprostřední kontakt s přírodou. Jejich vystupování je působivé. Vodnář je velmi společenský a proto je neustále v pohybu, nejraději s přáteli, ale také sám. Je otevřený a zvídavý, nic pro něj není zajímavější než seznamování s lidmi, které ještě nezná. Svým zevnějškem působí Vodnář poněkud chladně, vězí v něm však citlivý člověk.

Erik po měsíci

Vodnářovým posláním je zajistit patřičnou odezvu na společenské potřeby. Tradičně bývá spojován s vědou, genialitou, uměním, ale i politikou, revolucemi a humanitou. Svědčí o tom řada významných osobností, narozených v tomto znamení, z nichž vyjímám:

Georg Gordon Noel Byron, Henri Beyle Stendhal, Paul Newman, Wolfgang Amadeus Mozart, Arthur Rubinstein, Romain Rolland, Franz Schubert, Josef Kajetán Tyl, Jan Werich, Jules Verne, Dimitrij Ivanovič Mendělejev, Thomas Alva Edison, Robert Charles Darwin, Galileo Galilei, Josef Skupa, Miloš Forman, aj.

Vodnář narozený v období 2. 2. - 12. 2. je pod vlivem planety Merkur – planety rozumu.

Merkur je planeta dvojitá, spojuje v sobě ženský a mužský princip. V mytologickém významu byl poslem bohů, zprostředkovatelem mezi božstvem a lidstvím. Následkem tohoto vlivu je symbolem intelektu a duchovní činnosti. K mužskému pozitivnímu znaku Merkura patří schopnost analytického myšlení, činorodé sebeuplatnění prostřednictvím intelektu, takže středobodem jedince ovlivňovaného Merkurem je duševní práce.

Merkur je planetou komunikace, je ochráncem politiků, diplomatů, herců, spisovatelů a novinářů. Znázorňuje i důvtip, obratnost, zručnost, ale i mazanost a úskočnost.

Všechno to zní slibně, až život ukáže, jak to bude doopravdy. Já už se to, žel nedovím…